• zapraszamy dzieci na indywidualne zajęcia online z uważności – zadzwoń +48 608 768 282

 • jak pracujemy?

  “Uwaga! To działa!”- warsztaty mindfulness metodą Eline Snel

  Metoda Eline Snel „Uwaga, to działa!” dedykowana jest dzieciom I młodzieży w wieku od 4 do 12 lat i dostarcza narzędzi do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, samoświadomości własnego ciała, świadomości swoich emocji oraz uważności zarówno na siebie, jak i inne osoby. 

  Metoda została stworzona przez Eline Snel – holenderską nauczycielkę mindfulness oraz terapeutkę, autorkę bestsellerowych książek m. in.”Uważność I spokój żabki” 

  Kiedy Eline została poproszona o poprowadzenie zajęć z uważności dla dzieci, zaczęła poszukiwać najskuteczniejszej metody. Bazując na metodologii najskuteczniejszych treningów mindfulness dla dorosłych, własnej praktyce oraz próbach I błędach stworzyła metodologię nauczania mindfulness dla dzieci. I tak żaba o imieniu Fred stała się przewodnikiem najmłodszych w treningu uważności metodą Eline Snel „Uwaga, to działa!”. 

  Metoda została przygotowana z dużą starannością, tak aby dostosować treści odpowiednio do wieku uczestników. Powstały również dwie książki: „Uważność i spokój żabki” oraz „Daj przestrzeń i bądź blisko”, które doskonale uzupełniają trening. 

  Trening jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 4-19 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowia- dać na możliwości poznawcze oraz potrzeby emocjonalne uczestników każdej z grup wiekowych. 

  Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci i młodzież otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Trening Mindfulness trwa 8 tygodni dla dzieci w wieku 4-12 lat lub 10 tygodni dla młodzieży w wieku od 12 roku życia. Program jest podzielony na cztery grupy wiekowe: 4-8 lat, 9-1) lat, 12-14 lat i 14-19 lat.