• zapraszamy dzieci na indywidualne zajęcia online z uważności – zadzwoń +48 608 768 282

  • Aldona Wartoń – certyfikowany trener mindfulness

    Aldona Wartoń –. Z wykształcenia jest psychologiem, z pasji założycielką i właścicielką żłobka i przedszkola „Świat Dziecka” a także ekologicznego, wegetariańskiego cateringu 6Smaków, z miłości mamą dwójki wspaniałych dzieci i fanką ekologii oraz rozwoju ducho- wego.

    Kurs trenera metody Eline Snel “Uwaga, to działa!” odbyła w Academy of Mindful Teaching (AMT) w Leusden w Holandii w 2019 r. u samej twórczyni, Eline Snel. Ukończyła też kurs własny MBSR ( Mindfulness Based Stress Reduction). Jest absolwentką wielu szkoleń, dzięki którym poznała wiele narzędzi rozwojowych, z których korzysta i dzieli się nimi z innymi w swojej codziennej pracy (kursu komunikacji opartej na empatii, NVC oraz szkole- nia z pedagogiki daltońskiej.)

    Od lat praktykuje jogę i medytację. Medytacja jest dla niej od zawsze sposobem na utrzy- manie spokoju, w trudnych momentach pozwala znaleźć rozwiązanie i dodaje siły. Rok 2019 był przełomowy w moim życiu, wtedy też zaczęłam zadawać sobie pytanie, jak mo- głabym pomóc swoim dzieciom i nauczyć je medytacji aby wzmocnić ich poczucie warto- ści, umiejętność koncentracji i poczucie szczęścia. Czułam, że to jest dla nich bardzo ważne, dlatego niemal odraz pojechałam do Holandii aby bezpośrednio od Eline Snel na- uczyć jej metody nauczania uważności dzieci. Po powrocie wprowadziłam codzienną prak- tykę uważności w przedszkolu, które prowadzę. Po pewnym czasie, zaczęły się dziać rzeczy niesamowite. Zmiany jakie zaczęły zachodzić w dzieciach i ich refleksje codziennie utwierdzały mnie w przekonaniu, że to jest TO. W przebodźcowanym świecie potrzebuje- my spokoju – tak niewiele, a zmiana tak duża. Dzieci mówią, że czują się szczęśliwe a ich twarze stają się zrelaksowane, łagodniejsze i spokojniejsze. A ja mam poczucie najlepiej wykonanej pracy i satysfakcji, że robie cos potrzebnego i wartościowego dla innych i dla siebie samej.